OKO

hazard s dušou inšpirovaný životom sv. Pavla

  

 • Prebehol historicky prvý konkurz ATaku, ako to vyzerá? Je ohrozená stolička Paľa Danka?
  Stolička je práveže nachystaná, lebo od novembra mám problémy s pravým kolenom a stále neviem, koľko to koleno zvládne odtancovať, takže mám aj svoju alternáciu (prvýkrát zažijem ATak zo stoličky v hľadisku!!! ostatní už ten pocit poznajú...) a nie vždy teda budem hrať ja. Konkurz nám pomohol objaviť skvelých mladých ľudí, ktorí nám priniesli aj novú iskru.

 • Ako vnímaš svet cez svoje oko ty, a ako vníma svet tvoje oko? :-)
  Moje oko potrebuje dioptrie číslo 3 a štvrť do diaľky, bez nich svet vníma rozmazane,
  svetu sa moje oči celkom páčia, sú také zvláštne hnedé.

 • Hra je o kartách. Aký kartár je Pavol Danko?
  S mamou som hrával Žolíka, Kanastu a Sedmu, s chalanmi v škole Záchod aj Faraóna, ale najviac som miloval Kenta, tam som naplnu využíval rodiace sa herecké vlohy, ako učiteľ som sa na školských výletoch snažil naučiť Poker, ale vždy som prehral aj gate. Ak rátame medzi kartové hry aj Pexeso a Kvarteto tak tie mi náramne voňali v detstve.

 • Je možné občas nazvať Pala Danka aj Šavol Danko? Kedy?
  Ak prijmeme symbol Šavol=prenasledovateľ, tak som Šavlom na tanečných workshopoch a pred premiérou, ale má to pozadie veľkej túžby doviesť všetkých účinkujúcich do čo najlepšieho výsledku.. vtedy som sem-tam príliš horlivý :-). No a ako správny cholerik, presvedčený o svojej pravde, som dosť často tým tvrdohlavým Šavlom aj mimo divadla... keď si chcem stoj čo stoj obhájiť seba.

 • Pripodobňuješ sa k apoštolovi Pavlovi. Zažil si niekedy podobné veľkolepé obrátenie, alebo je to u teba o malých dennodenných rozhodnutiach?
  Vyrastal som s vierou rodičov, najmä mamy, keďže ocko zomrel pomerne skoro. Pochopiteľne som musel aj ja bojovať a obracať sa. Boh nie je statika ale dynamika, čiže naše obrátenia za ním sú nutné stále, inak ustrnieme na jednom bode, v ktorom Boh už možno dávno nie je... Obdobie posledných mesiacov je pre mňa veľmi vzácne. Veľa Neba dostávam cez priateľov, cez mnohé nápady, ktoré najprv potešia mňa, a potom cezo mňa aj iných. Objavujem nanovo silu modlitby a nesmierne sa teším zo spoznávania môjho patróna... niekedy mám pocit, že čítam o sebe... facsinuje ma jeho požiar v duši, nasadenie, živelnosť...

 • Hra sa zaoberá témou hazard s dušou. Prečo? Deje sa v dnešnom svete?
  Stále a všade... ľudia sú slepí a nevidia ako riskujú. Každé rozhodnutie je istý hazard, každý hriech je prehra.

 • Kto je kráľom a esom v tvojom živote?
  Túžim, aby kráľom bol Boh, aby som nebol otrokom človeka.
  Eso v našom predstavení je zosobnený diabol s tvárou svetského šťastia, takže opäť radšej napíšem, že túžim, aby to u mňa neboli peniaze, svetská sláva, potlesk, foto na titulke KN :-).