O čom je Šero

Život je ako naklonená rovina. Buď stúpaš, alebo klesáš. Tá rovina je navyše plná križovatiek, na ktorých sa musíš rozhodnúť medzi Svetlom a Tmou, Dobrom a Zlom, Bohom a Diablom. Ak sa nerozhodneš, pohltí ťa šero. Cestou sa mnohokrát potkneš, odbočíš nesprávne, skončíš v tmavej uličke... Vždy sa však môžeš znova slobodne rozhodnúť. Tak choď. Bež. P.S. Mimochodom, keby nebolo tmy, možno by sme nevideli hviezdy...

ŠERO je veľmi náročné celovečerné predstavenie pre desať účinkujúcich, z ktorých každý hrá hlavnú postavu. A aby to bolo ešte náročnejšie, ATak zvolil veľmi ťažkú formu - zrušil zákulisie. Prosto budete mať možnosť počas celého predstavenia stále sledovať všetkých a všetko. (Pravda, ak to stihnete, ako dodávajú účinkujúci).

ŠERO je o našom rozhodovaní sa medzi Svetlom a Tmou. Hovorí, teda presnejšie tancuje, o naklonených rovinách našich životov, po ktorých buď klesáme, alebo stúpame. Rozohráva množstvo charakterov a situácií, v ktorých sa môže človek ocitnúť kdekoľvek a kedykoľvek. Divák sa konečne dočká ľudského slova, ktorému sa ATak poctivo vyhýbal. Ale nebude to také samozrejmé. Môže sa stať, že mu po čase nebude rozumieť…

ATak si ku svojim predstaveniam vyberá kvalitnú a zaujímavú hudbu. Vo väčšine prípadov to je filmová hudba. Po Petrovi Gabrielovi a Enniovi Morricone dali priestor pre partitúry dvorného skladateľa francúzskeho režiséra Luca Bessona, Ericovi Serrovi, konkrétne jeho hudbu k filmom Piaty element a Johanka z Arcu. Ani tentoraz neobišli ich verných U2 a Stinga a dovolili si ich všetkých pridať k velikánovi Ludwigovi van Beethovenovi.

Tanečné divadlo ATak sa snaží dať pri tvorbe svojich predstavení priestor pre mladých talentovaných umelcov. Skutočne výtvarné a funkčné kostýmy spolu s maľbami navrhla a sčasti aj zrealizovala Eva Böhmová. Na výrobe plagátu a bulletinu sa už roky podieľa Juraj Čisárik. Za predstavením sa skrývajú aj ľudia za počítačom, Richard Hideghéty a autori www-stránky Palo Blaho a Peťo Ferenc.