(v)RAJ

     Figúrky(Otec - Adam, Matka - Eva, Syn a Dcéra) sa rozostavia na hraciu plochu. Každá z nich má zbalený kufor. Chystajú sa opustiť miesto, ktoré kedysi bolo rodinou.
     Anjeli strážni premiestnia svojich zverencov do iného sveta. Zbavia ich všetkého zbytočného - toho, na čom lipli, ale i spomienok. Jediné, čo im ponechajú, je slobodná vôľa a zbalený kufor. Anjeli nesmú opustiť svojich zverencov. Ich cieľom je citlivo a užitočne reagovať na konanie figúrok. Žiadny anjel nesmie byť počas hry odhalený žiadnou z figúrok.
     Prvé kolo: Matka a Otec sa stretávajú v čudesnom labyrinte. Nepoznajú sa však. Ich úlohou je nadviazať dialóg, dovoliť druhému nazrieť do svojho pomýleného vnútorného sveta (najmä do vzťahov k deťom), a napokon zatúžiť po stretnutí. Odhalenie je im nepríjemné...     Takto nejak by vyzerali pravidlá novej hry, ktorú tanečníci z divadla ATak pripravili na rok 2007. Vymysleli príbeh fiktívnej rodiny, ktorá stojí na pokraji rozkladu. Otec, matka a dve deti. Každý vo svojom svete, vo vlastnom labyrinte. Dobrý Pán poslal ku nim ich anjelov strážnych, aby dali do poriadku situáciu, ktorá nastala medzi ich zverencami. Aby mohli splniť svoje poslanie, použijú spôsob pre nich tak typický - sen. Rodina sa stretá v čudesnej hre, kde sa navzájom nepoznajú, musia prejsť množstvom labyrintov, aby si našli k sebe cestu. Rodičia, ktorých nazvali Adam a Eva, nadobudnú pocit, akoby ich niekto vrátil do raja. Keď s hrôzou zistia, kto sú, sen končí... (a ďalej sa neprezrádza :-))

3. a 4. februára 2007 o 19:00 hod. v Dome Kultúry Zrkadlový Háj.
(Vstupné 80 Sk, vstupenky sa dajú kúpiť v prepredaji DK Zrkadlový Háj)


Autorsky hru pripravili:
Pavol Danko (námet, scenár, výber hudby, choreografia, scénografia, réžia), Ján Špoták (námet, choreografia), Helena Ivoríková (scenár), Zdenka Pašuthová (scenár a dramaturgia), Lucia Števková a Martina Vargová (choreografia), Eva Böhmová (návrhy kostýmov), Matej Griač, Juraj Marek a Peter Ferenc (zvuk a svetlá), Juraj Čisárik (dizajn).     ...v záverečnom kole majú figúrky poslednú šancu na obnovenie rodiny. Vzájomná konfrontácia Adama a Evy dopadne ako "na počiatku" - vzájomným obviňovaním. Ako láska umožnila deťom vstúpiť do hry, nenávisť ich od rodičov vzďaľuje. Rodičia pochopia, že celý príbeh bola len "čudná hra". Pochopia, že zbalené kufre sú zbytočná rekvizita. Ostáva im už len slobodná vôľa. Figúrky i anjeli opustia hraciu plochu. Hru vyhrávajú tí, ktorí sa vedia správne rozhodnúť.